Urządzenia mobilne zdecydowanie dominują nasz świat. Kilka dotknięć ekranu smartfona czy tabletu wystarcza, by zrobić zakupy albo zrealizować przelew. Wystarcza także, by starać się o pracę. Serwis Indeed.com oferuje aplikację, która umożliwia przeglądanie ofert pracy i szybkie przesyłanie CV.

Może się wydawać, że ubieganie się o pracę wymaga przygotowania obszernych dokumentów i kilku godzin przeszukiwań ofert przed komputerem. Wbrew pozorom aplikacja opracowana przez Indeed.com na urządzenia mobilne cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodzi fakt, że aż 45 proc. użytkowników korzysta z serwisu właśnie w tej formie. Chris Hyams, jeden z zarządzających spółką, tłumaczy, że ogromną zaletą aplikacji jest ułatwienie dostępu do bazy z ofertami zatrudnienia w każdym momencie, nawet w godzinach pracy. Co ciekawe, najwięcej osób korzysta z serwisu podczas poniedziałkowej przerw na lunch.

Niedogodnością aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne jest konieczność przygotowania swojego życiorysu w skróconej wersji. W przypadku osób aplikujących na wysokie stanowiska jest to duże ograniczenie, jednak z ankiety przeprowadzonej przez Jobvite wynika, że na przeszukiwanie ofert pracy za pomocą smartfonów i tabletów decydują się najczęściej ludzie młodzi, których doświadczenie zawodowe można opisać w kilku zdaniach. Okazuje się bowiem, że 38 proc. użytkowników liczy sobie między 18 a 29 lat, a 72 proc. nie ma więcej niż 40 lat.

Równocześnie przedstawiciele Indeed.com zwracają uwagę, że choć aplikacja umożliwia każdorazową modyfikację życiorysu i dopasowanie go do wymagań konkretnej oferty pracy, zdecydowana większość kandydatów nie wykorzystuje tej opcji. Tymczasem Hyams przekonuje, że dostosowanie CV jest podstawową sukcesu podczas rekrutacji, nawet w wersji mobilnej.