Mówi się, że jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu jest podążanie sprawdzonymi ścieżkami wydeptanymi przez tych, którzy wdrapali się na szczyt. Niektórzy naśladowcy skupiają się na przebiegu kariery ludzi sukcesu, inni na ich szczególnych upodobaniach, a jeszcze inni na codziennych nawykach. Serwis CNBC przygotował wskazówki dla tych ostatnich, podpowiadając, w jaki sposób topowi liderzy przygotowują się do snu.

Wyniki wielu badań sugerują, że dobry sen jest receptą na zwiększenie własnej produktywności. Jednym ze sposobów na poprawienie jego jakości jest przestrzeganie wieczornych rytuałów. Serwis CNBC przekonuje, że i w tej kwestii warto spojrzeć na ludzi sukcesu, którzy mimo intensywnej pracy znajdują czas dla siebie.

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, jest zwolennikiem wieczornego czytania. Na spotkanie z książką przeznacza około godziny, jednak zdarza się, że sen przychodzi wcześniej. To jego sposób na miłe zasypianie. Podobnie wieczory spędza Arianna Huffington, założycielka The Huffington Post. Przede wszystkim wyłącza wszystkie urządzenia mobilne, bierze gorącą kąpiel, by zakończyć dzień z tradycyjną książką w ręku.

Sheryl Sandberg, szef operacyjny Facebooka, również dba o to, by wyłączyć telefon. Chociaż jak przyznała kilka lat temu w rozmowie z USA Today, często przychodzi jej to z trudem, dzięki temu ma pewność, że nikt nie przerwie jej nocnego odpoczynku.

Oprah Winfrey znajduje odprężenie w medytacji, którą uprawia dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przed pójściem spać. Winfrey jest tak zadowolona z efektów medytacji, że stworzyła własną aplikacją, która ma zachęcać innych do podobnej praktyki. Z kolei Joel Gascoigne, szef spółki Buffer, relaksuje się dzięki niewymagającej zbyt dużego wysiłku aktywności fizycznej. Co wieczór wybiera się na krótki, dwudziestominutowy spacer, podczas którego stara się zapomnieć o sprawach zawodowych.

Na podstawie powyższych przykładów trudno wskazać jeden sposób, w jaki ludzie sukcesu przygotowują się do snu. Warto jednak zwrócić uwagę, że ich wieczorne rytuały pomagają im uwolnić się od intensywnych myśli związanych z pracą i wyciszyć się.