Dobra wiadomość dla tych, których przerażają koszty związane z budową własnego lokum. Do rzeczy, które można darmowo pobrać z Internetu dołączają domy! W trakcie ostatniego Milan Design Week zaprezentowano bezpłatny zestaw konstrukcyjny WikiHouse, który umożliwia każdemu zbudowanie domu. 

Dom powstaje dzięki wykorzystaniu projektów architektonicznych open source oraz technologii drukowania 3D, a konkretnie przy użyciu obrabiarek sterowanych numerycznie. Niepotrzebne są żadne umiejętności budowlane, wszystkie komponenty należy złożyć zgodnie z instrukcją, połączyć przez zatrzaśnięcie i… gotowe! Warsztaty HackedLab, w ramach których prezentowano WikiHouse, otworzyły oczy tym wszystkim, którzy nie byli świadomi jak prężnie rozwija się branża drukowania 3D.

WikiHouse nie stanowi finalnego produktu, to projekt społecznościowy. Jego celem jest umożliwienie dostępu do całkowicie darmowych rozwiązań w ramach projektowania domów, które mają być cenowo przystępne, łatwe w utrzymaniu i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jak prezentowano WikiHouse na Milan Design Week można obejrzeć pod adresem http://www.dezeen.com/2012/05/03/wikihouse-by-00-at-hacked-lab/

Więcej na temat WikiHouse tutaj: http://www.wikihouse.cc/