W ubiegły czwartek ogłoszono listy filmów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej, czyli popularnego Oscara. Z tej okazji National Federal of Independent Business (NFIB), organizacja działająca na rzecz biznesu, zaproponowała tytuły dziesięciu filmów, które powinni oglądnąć wszyscy przedsiębiorcy. Poznajmy wybranych kandydatów do „Oscara NFIB”!

Wśród nominowanych znalazł się film „Moneyball” (2011), przedstawiający historię menedżera drużyny baseballowej, który dzięki wykorzystaniu w swojej pracy analizy komputerowej stworzył zwycięską drużynę i odniósł sukces. Film ten pokazuje, w jaki sposób innowacyjne podejście do istniejących wyzwań może pomóc pokonać konkurencję. Kolejna wytypowana ekranizacja – „The Social Network” – to historia powstania największego serwisu społecznościowego Facebook. Zdaniem przedstawicieli NFIB film jest doskonałym przykładem, jak dobry i oryginalny pomysł można przekształcić w dochodowy biznes.

Na liście NFIB nie mogło zabraknąć filmu „W chmurach” (2009, ang. „Up in the Air”), w którym George Clooney wciela się w rolę specjalisty trudniącego się zawodowym zwalnianiem pracowników. Według autorów, film jest dla przedsiębiorców lekcją na temat poszukiwania pomysłów na zwiększanie efektywności oraz jednoczesnej konieczności weryfikowania i poprawy obowiązujących praktyk. NFIB poleca także film „Lincoln” (2012), który nie tylko pojawił się na liście NFIB, ale przede wszystkim został nominowany w dwunastu kategoriach i ma szanse na zdobycie tegorocznych statuetek Akademii Filmowej. Film opowiada o niespokojnych losach prezydenta Stanów Zjednoczonych – Abrahama Lincolna, które dla ludzi biznesu mogą stać się inspiracją do przemyśleń dotyczących przywództwa.

To tylko wybrane pozycje z listy filmów nominowanych przez NFIB. Jakie inne ekranizacje zasłużyły Waszym zdaniem na nominacje w kategorii „dla przedsiębiorców”? Czy na Waszej liście znajdzie się miejsce dla polskich osiągnięć kinematografii?

Który film zasługuje na Oscara w kategorii „dla przedsiębiorców”?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading …