Nowa wersja systemu operacyjnego Android 4.4, nie będzie – tak jak zapowiadano – nosiła nazwy Key Lime Pie, a nazwę popularnego batonika firmy Nestlé. W ramach umowy między obiema firmami zaplanowano wspólne działania promocyjne.

Kolejne wydania systemu operacyjnego Android noszą tradycyjnie nazwę słodkich przekąsek zaczynających się od kolejnych liter alfabetu. Po „lodowej kanapce” (Ice Cream Sandwich wersji 4.0) i „żelku” (Jelly Bean wersji 4.2), przyszedł czas na kolejną oficjalną wersję z nazwą na literę K. Tym razem nowe wydanie Androida będzie nosiło nazwę zarejestrowanego znaku handlowego. KitKat jest bowiem marką batonów produkowanych i sprzedawanych w wielu krajach świata przez spożywczego giganta, firmę Nestlé.

Wykorzystanie znaku towarowego przez Google wymagało oficjalnej zgody właściciela. Jak donoszą media zza oceanu umowa ma charakter niefinansowy, ale za to zakłada wspólne działania promocyjne. Zarówno Android, jak i KitKat są markami masowymi – zatem obie strony mają szansę skorzystać wizerunkowo na współpracy. Google nie tylko będzie posługiwał się nazwą batonika, ale przerobi symbol systemu operacyjnego w ten sposób, aby przypominał jego kształt.

Z kolei Nestle zapowiedziało wypuszczenie na rynek 19 krajów 50 mln szt. specjalnej serii KitKata wraz z działaniami promującymi. W ramach konkursów nagrodami będą również batony w kształcie robota symbolizującego system Android. Niestety, na razie nie wiadomo, czy promocja obejmie Polskę.