Wiele osób chciałoby odwiedzić Dubaj, aby nacieszyć oczy zapierającymi dech drapaczami chmur czy luksusowymi hotelami. Ma on jednak również wyjątkowe atrakcje dla wielbicieli parków rozrywki – największy na świecie kryty park tematyczny IMG Worlds of Adventure. Ale na tym nie koniec – wkrótce ma powstać kolejny, który będzie bazował na postaciach z telewizyjnych programów dla dzieci oraz gier. W IMG Worlds of Legends, bo taką nazwę nadano parkowi, będzie można spotkać bohaterów związanych z markami Nickelodeon, Mattel i Pokemon.

Jak informuje Reuters, ten wielomiliardowy projekt opiera się na jednej z największych na świecie umów licencyjnych. Powstające w krajach arabskich parki, mają nieść rozrywkę obywatelom oraz przyciągać turystów. IMG Worlds of Legends zajmie powierzchnię ponad 2 mln stóp kwadratowych i będzie miało rozsuwany dach. Znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie otworzonego w sierpniu IMG Worlds of Adventure.

Szacuje się, że atrakcje parku przyciągną rocznie około 4 mln zwiedzających. Połowę z nich mają stanowić mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. IMG oczekuje także na zagranicznych gości, głównie z krajów Zatoki Perskiej, subkontynentu indyjskiego, Chin, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Harmonogramu budowy parku jeszcze nie potwierdzono.

Podobno IMG (Ilyas & Mustafa Galadari Group) pracowało już z JP Morgan Chase & Co, EFG Hermes i Goldman Sachs nad Pierwszą Ofertą Publiczną (Initial Public Offering, w skrócie IPO). Według jednego ze źródeł, na które powołuje się Reuters, planowana jest sprzedaż 30% firmy. Natomiast nie podjęto jeszcze decyzji czy będzie to miało miejsce na Dubai Financial Market czy w Londynie. Dyrektor zarządzający IMG Worlds Lennard Otto nie potwierdził plotek na temat IPO, powiedział jednak, że firma jest otwarta na różne możliwości finansowania.

Część kosztów budowy ma zostać sfinansowana z zysków z IMG Worlds of Adventure. Reszta środków będzie pochodzić z kredytu konsorcjalnego. W przeszłości w finansowaniu podobnych inwestycji brały udział: Islamic Bank, Al Hilal Bank, Commercial Bank International, Noor Bank and Sharjah Islamic Bank. Niektóre z nich mogą być zainteresowane również tym projektem.