W zeszłotygodniowym artykule przedstawiliśmy badania organizacji Chitika, które wskazywały na znacznie większe zaangażowanie w sieci użytkowników urządzeń z oprogramowaniem iOS niż użytkowników urządzeń z systemem Android. W związku z ciekawą dyskusją jaka się wywiązała w komentarzach na temat powodów wyżej wymienionej różnicy oraz różnic między użytkownikami wspomnianych systemów w dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka wyników badań na temat tych różnic.

Najbardziej obszerne wydaje się zestawienie wyników badań przeprowadzonych przez serwis Hunch:

 

Kolejnym ciekawym badaniem jest badanie przeprowadzone przez serwis zajmujący się m.in. oceną jakości aplikacji mobilnych - bugsense. Badanie przeprowadzone przez busense miało na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie „którzy użytkownicy są bardziej lojalni wobec używanych aplikacji mobilnych przez pryzmat ich poprawności działania” ergo redaktorzy bugsense zbadali jak użytkownicy iOS i Android zachowują się w przypadku aplikacji, które posiadają wady np. „crashują”.

 

Ostatnie w tym zestawieniu badanie zostało przeprowadzone przez portal Statista. Celem badania było sprawdzenie ile pieniędzy użytkownicy iOS i Android’a wydali w zeszłym roku na aplikacje.

 

Co sądzicie na temat powyższych wyników? Czy sądzicie, że przeciętny użytkownik Androida jest prawdopodobnie pesymistą, a użytkownik iOS lubi jeść sushi?;)