Broadway musi przygotować się na sporą dawkę magii. Po podbiciu serc czytelników i kinomanów, Harry Potter powalczy o względy miłośników teatru. Jak donosi CNN Money, The Lyric Theatre w Nowym Jorku planuje wystawić sztukę „Harry Potter i przeklęte dziecko”, której premiera odbyła się w lipcu tego roku w Londynie.

Dziewięć lat po ukazaniu się ostatniego, siódmego tomu przygód Harry’ego Pottera, historia czarodzieja doczekała się adaptacji teatralnej. Premiera sztuki napisanej przez Jacka Thorne’a, zainspirowanej historią autorstwa J.K. Rowling, a wyreżyserowanej przez Johna Tiffany’ego, miała miejsce w londyńskim Palace Theatre. Magia świata Pottera wciągnęła wielu fanów, czego dowodem jest fakt, że 250 tysięcy biletów na lipcowy spektakl zostało sprzedanych w ciągu jednego dnia, a na widowni zasiedli widzowie z różnych zakątków globu. Teraz twórcy sztuki chcą zabłysnąć na Broadwayu.

Według CNN Money trwają rozmowy z Ambassador Theatre Group, których przedmiotem jest wystawienie sztuki w nowojorskim The Lyric Theatre. Ze wstępnych szacunków wynika, że renowacja i przygotowanie sceny pochłonie miliony dolarów. Jednym z celów remontu będzie uzyskanie bardziej kameralnej atmosfery, czemu ma przysłużyć się zmniejszenie widowni z 1900 do 1500 miejsc. Równocześnie przedstawiciele Ambassador Theatre Group, Sonia Friedman i Colin Callender, zapewniają, że zmiana ta nie wpłynie znacząco na wzrost cen biletów.

Ostatnio na deskach The Lyric Theatre swój musical pt. “Paramour” wystawiała kanadyjska grupa Cirque du Soleil. Ich umowa z teatrem kończy się w połowie kwietnia 2017 roku, prawdopodobnie wraz z rozpoczęciem remontu. Data nowojorskiej premiery spektaklu „Harry Potter i przeklęte dziecko” i inne szczegóły współpracy nie są jeszcze znane, ale J.K. Rowling już z radością czeka, by zobaczyć swojego bohatera na Broadwayu.