Ostatnie dni zdecydowanie należą do gwiazdy Realu Madryt, Cristiano Ronaldo. W niedzielę Królewscy przedłużyli współpracę z CR7 o kolejnych pięć lat, podpisując umowę, na podstawie której do 2021 roku na konto piłkarza wpłyną miliony euro. We wtorek Cris dożywotnio związał się z producentem odzieży i sprzętu sportowego Nike.

Ronaldo współpracował z amerykańską spółką już od 2003 roku. W tym czasie, w ramach wywiązywania się ze zobowiązań wobec sponsora, jeden z najlepszych graczy w historii piłki nożnej występował w ponad 60 wersjach modelu butów piłkarskich Nike Mercurial. Mimo, że Ronaldo jest już dojrzałym graczem i większą część sportowej kariery ma za sobą, Nike zaproponował mu dożywotni kontrakt sponsorski. Jest to trzeci taki przypadek w historii spółki.

Dotychczas Nike zdecydował się na dożywotnią współpracę tylko z dwoma sportowcami, gwiazdami NBA – Michaelem Jordanem i LeBronem Jamesem. Pierwszy z nich, od podpisania umowy w 1993 roku, otrzymał od amerykańskiego producenta ponad 473 miliony dolarów. Współpracy nie przerwał fakt, że w 2003 roku Jordan przeszedł na emeryturę. Szczegółowe warunki współpracy z CR7 nie zostały jeszcze ujawnione, ale jak podaje CNN Money, już wiadomo, że będzie ona trwała nawet na sportowej emeryturze piłkarza.

Jeszcze przed przedłużeniem współpracy z Realem Madryt i podpisaniem lukratywnej umowy z firmą Nike, Forbes przyznał Ronaldo pierwsze miejsce na liście najlepiej opłacanych sportowców na świecie w 2016 roku. Najnowsze kontrakty z pewnością pomogą Crisowi utrzymać się na tej pozycji.