Kultowy film „Forrest Gump”, w którym Tom Hanks wcielił się w tytułową rolę, podbił serca milionów widzów na całym świecie. W ich pamięci pozostała nie tylko historia głównego bohatera, ale także charakterystyczne dialogi i powiedzenia, a wśród nich wszystkim znane „Run, Forrest, run!” (ang., „Biegnij, Forrest, biegnij!”). Teraz, za sprawą producenta sprzętu sportowego Nike, wielbiciele filmu i nie tylko, po wielu latach będą mogli biegać w butach filmowego Forresta.

Buty do biegania Classic Cortez, od premiery filmu w 1994 roku znane również jako „buty Forresta Gumpa”, były hitem sprzedażowym w latach siedemdziesiątych. Model został zaprojektowany przez współzałożyciela spółki, Billa Bowermana, a popularność zyskały dzięki Igrzyskom Olimpijskim w Monachium w 1972 roku, podczas których promowali je biegacze. Bardzo szybko stały się jednym z najbardziej pożądanych produktów Nike’a i przyczyniły się do światowego sukcesu marki.

Buty w oryginalnej, filmowej wersji z czerwonym logo i niebieskim paskiem na podeszwie, będą dostępne w sprzedaży internetowej i wybranych sklepach stacjonarnych już od jutra, tj. od soboty, 28 lutego. Biorąc pod uwagę, że stanowią one obuwniczy rarytas, ich cena nie jest zbyt wygórowana, ponieważ wynosi 100 dolarów. To znacznie mniej niż należy zapłacić za buty z linii Air Jordan (np. przeceniony model Air Jordan Future Premium kosztuje 300 dolarów) albo buty z limitowanej edycji Yeezy Boots, firmowane przez Kanye’go Westa, których cena wynosiła 350 dolarów, zaś obecnie na aukcjach na eBayu ich wartość przekracza tysiąc dolarów.

Ciekawe, jak wielu klientów zainteresuje się kultową propozycją Nike’a i czy „buty Forresta Gumpa” okażą się równie atrakcyjne dla kolejnego pokolenia. Przekonamy się niebawem…