Większość ludzi, którym bliski jest świat biznesu, marzy o karierze i pieniądzach, które stały się udziałem legendarnego inwestora giełdowego, przedsiębiorcy i filantropa. Warren Buffett, bo o nim mowa, zaczynał jako 7-latek, a jego pierwszą zawodową działalnością była sprzedaż butelek z Coca-Colą za 5 centów za sztukę. Obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych ludzi biznesu i niejedna osoba chciałaby poznać tajniki jego sukcesu. Okazuje się, że nie są one tak zaskakujące, jak można byłoby sądzić.

Trzy przekonania, dzięki którym Buffettt zbudował swoją fortunę i imperium Berkshire Hathaway, zostały opisane na łamach CNN Money. Oto one.

Nigdy nie przestawaj się uczyć
Wiceprezes Berkshire Hathaway Charlie Munger, w jednym z listów do akcjonariuszy firmy napisał, że jedną z najważniejszych rzeczy, które doprowadziły Buffetta do sukcesu jest to, iż ograniczył on swoje działania do kilku obszarów i przez 50 lat koncentrując na nich swoją uwagę, nieustannie doskonalił się. Legendarny inwestor zorientował się w czym jest dobry, konsekwentnie trzymał się tego i nie przestawał szlifować swoich umiejętności. Osiągnięcie doskonałości w czymkolwiek jest niemal niemożliwe, jednak praktyka pozwala nam zbliżyć się do tego stanu.

Bycie cierpliwym jest kluczowe
Inną godną podziwu cechą Buffetta jest jego cierpliwość. W dokonywanych przez niego transakcjach charakterystyczne jest kupowanie na ostatnią chwilę. Przedsiębiorca zawsze czekał z ostateczną decyzją do momentu, w którym nadarzyła się prawdziwa okazja, dzięki temu właśnie zbudował swoje imperium. Oczywiście są takie sytuacje, w których zwlekanie nie popłaca, albo też sytuacja nie wymaga od nas głębszych analiz. Często jednak warto poczekać cierpliwie i decyzję przemyśleć, czerpiąc z niej później dużo większe korzyści.

Jeśli ktoś na to zasługuje, należy go chwalić
Buffett zawsze chwali menadżerów, z którymi współpracuje. Miliarder rozumie bowiem, że do jego sukcesu przyczyniły się nie tylko jego własne dokonania, ale również praca innych. Bez względu na to na jakim etapie kariery czy życia jesteśmy, powinniśmy dziękować tym, którzy pomogli nam znaleźć się w tym miejscu.

Niezależnie od tego czym przyjdzie nam zajmować się w życiu, opisane wyżej przekonania Warrena Buffetta mogą stanowić inspirację dla podejmowanych przez nas działań. Stanowią one bowiem uniwersalne rady, które wcielone w życie, mogą nam przynieść wiele korzyści.