Nie tylko w Polsce ludzie zastanawiają się w jaki sposób zarobić na godziwe życie. Pomysłowi Amerykanie – Scott Tinole i David Powers – podpatrzyli pomysł Netflixa, największej wypożyczalnia filmów DVD na świecie i założyli własny biznes – wypożyczalnię krawatów TieTry.

Netfilx za stałą opłatą oferuje filmy, które są dostępne przez media strumieniowe lub  na terenie Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem poczty. Idea Tinole i Powersa jest podobna – klienci płacą comiesięcznie oo 11,99 do 29,00 dolarów w zamian za co mogą „skorzystać” z jednego, dwóch lub pięciu krawatów. Klienci TieTry wybierają krawaty na stronie internetowej i dodają je do swojego koszyka. Następnie dostają przesyłkę wraz z opłaconą już kopertą zwrotną i przez miesiąc mogą cieszyć się ciekawym krawatem. Kolejny krawat mogą wybrać, gdy zwrócą ten wcześniej wypożyczony.

Tinole i Powers są kolegami ze studiów – razem kończyli prawo na Uniwersytecie w Alabamie. Znając realia prawniczego świata, gdzie strój jest ważnym elementem wizerunku pomyśleli o tym, że krawat jest tą specyficzną częścią garderoby, którą można wypożyczać. Zakup nowego krawata dobrej jakości jest kosztowny, a dodatkowo rzadko kiedy wystarczający – prawnik nie może chodzić w jednym krawacie. Choć zainspirował ich świat prawników z usług TieTry korzystają profesorowie i biznesmeni.

Idea wypożyczania garderoby nie jest nowa – w Stanach Zjednoczonych od lat działają wypożyczalnie sukien znanych projektantów czy innych akcesoriów dla kobiet. Uruchomienie wypożyczalni krawatów okazał się trafionym pomysłem. Myślicie, że warto spróbować w Polsce?

Czy wypożyczalnia krawatów jest dobrym pomysłem na biznes w Polsce?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading …