Na rynku pracy pojawiła się idealna oferta dla smakoszy czekolady. Producent łakoci marek takich jak Oreo czy Cadbury, Mondelez International, poszukuje kandydatów na stanowisko testera słodyczy. Jak donosi CNBC, zainteresowanie ogłoszeniem przerosło najśmielsze oczekiwania spółki.

Oferta pracy jest skierowana do osób, które są miłośnikami czekolady i mają dobrze rozwinięty zmysł smaku. Równocześnie Mondelez International podkreśla, że na stanowisku degustatora czekolady i napojów czekoladowych jest także istotna obiektywność oraz umiejętność formułowania szczerej informacji zwrotnej. Wymagania te wynikają z faktu, że uczestniczenie w dwunastoosobowym panelu dyskusyjnym będzie – obok smakowania produktów amerykańskiego producenta – jednym z podstawowych obowiązków degustatora.

Miejscem pracy degustatora czekolady będzie zakład Mondelez International w Reading w Wielkiej Brytanii, a czas pracy ma wynosić 7,5 godziny tygodniowo. Dziennikarzom serwisu CNBC nie udało się dowiedzieć, na jakie wynagrodzenie może liczyć zwycięzca procesu rekrutacyjnego, ale jak zapewnia spółka, nagrodą za pracę na pewno będzie „szansa wywoływania każdego dnia szerokich uśmiechów na twarzach klientów”. Od środy, czyli w ciągu pierwszych dwóch dni od opublikowania słodkiej oferty pracy, Mondelez International otrzymał 1500 zgłoszeń. Rekrutacja wciąż jest otwarta.

W notce prasowej spółka poinformowała, że jest „zaczokowana” odzewem na ogłoszenie o pracę i z niecierpliwością czeka, aby wyłonić osobę, która dołączy do 4 tysięcy innych miłośników czekolady, pracujących dla Mondelez International w całej Wielkiej Brytanii. Trzeba przyznać, że oferta jest nietypowa i z pewnością prędko się nie powtórzy. Ciekawe, czy za zgodą rodziców, o pracę mogą ubiegać się również najmłodsi degustatorzy.