Podczas aukcji dobroczynnych licytowane przedmioty często osiągają rekordowe ceny. Tym razem jeden z około siedmiuset uczestników aukcji odbywającej się w Abu Dhabi zdecydował się zapłacić ponad dwa miliony dolarów za… wyjątkowy numer telefonu.

Przedmiotem aukcji charytatywnej mającej miejsce w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich było siedemdziesiąt numerów telefonów, które łatwo zapadają w pamięć. Popularny na Bliskim Wschodzie operator sieci komórkowych Etisalat, Emirates Telecommunications Corporation, wystawił na aukcję między innymi numer 777-7770, który został sprzedany za 340 tysięcy dolarów. Jednak prawdziwy rekord padł podczas licytacji numeru 777-777, która ostatecznie zakończyła się kwotą 2,1 miliona dolarów. Suma zaoferowana za najatrakcyjniejszy numer aż sześciokrotnie przewyższyła cenę numeru telefonu zajmującego drugie miejsce na liście.

Co ciekawe zwycięzca licytacji nie nabył prawa własności numeru telefonu, gdyż podobnie jak inne numery, z technicznego punktu widzenia należy on do państwa. W rzeczywistości anonimowy zwycięzca zdobył dwuletnią umowę z Etisalat wraz z pakietem Diamond Plus, obejmującym 22 500 minut rozmów, 22 500 wiadomości tekstowych i 100 GB do wykorzystania każdego miesiąca. Oznacza to, że zwycięzca może codziennie rozmawiać przez telefon przez ponad 12 godzin i wysyłać ponad 725 wiadomości. Jak wynika ze strony internetowej operatora, za standardowy pakiet VIP należy zapłacić 230 dolarów miesięcznie.

Łączna wartość dziesięciu najwyżej licytowanych numerów telefonu wyniosła blisko 4 miliony dolarów. Jak podaje Khaleej Times, na konto Etisalat wpłynie kwota w wysokości ceny wywoławczej oferowanych numerów telefonów, zaś pozostała część wylicytowanych sum zostanie przykazana organizacjom charytatywnym, między innymi zajmującej się wpieraniem lokalnych przedsiębiorców w Abu Dhabi Khalifa Foundation. Tymczasem zwycięzcy telefonicznych aukcji przynajmniej przez dwa lata nie muszą się martwić, że zapomną swój własny numer.