Producent obuwia znany jest z ciekawych spotów reklamowych oraz intrygujących akcji promocyjnych. W związku z wejściem na ekrany nowego animowanego filmu zatytułowanego „ParaNorman”, Nike we współpracy z Laika Studios ogłosiło na Twitterze konkurs dla… dziwaków. Lub ujmując sprawę bardziej dyplomatycznie – oryginalnych osobników :-)

Jakie są zasady konkursu? Przede wszystkim należy śledzić konto @ParaNorman i zamieścić swoje dziwaczne zdjęcia z dzieciństwa poprzedzone znacznikiem #weirdwins oraz słowami „ParaNorman Foamposites”. Autorzy najbardziej oryginalnych tweetów mogą wygrać jedną z 800 specjalnie zaprojektowanych par butów Air Foamposite One. Inspiracją dla twórców osobliwego modelu obuwia był właśnie wspomniany film.

„ParaNorman” to opowieść o 11-letnim chłopcu mieszkającym w Blithe Hollow –Normanie Babcocku. Główny bohater odznacza się bardzo specyficznymi umiejętnościami, widzi bowiem zmarłych i potrafi się z nimi porozumiewać. Niestety mało kto wierzy w jego zdolności. Norman, wyśmiewany i poniżany przez rówieśników z powodu swojej odmienności, stanie przed trudnym zadaniem – uratowania miasta przed zombie.

Specjalny model obuwia zaprojektowany przez Nike utrzymany jest w paranormalnej kolorystyce – czerni z fluorescencyjną zielenią. Ozdobiono go podobizną Normana na lewej pięcie oraz literami „P” i „N” na językach butów. (zobacz) Całość prezentuje się… osobliwe i nie zainteresuje raczej osób preferujących dyskretną elegancję :-) Buty z pewnością znajdą jednak swoich zagorzałych wielbicieli.

Nike jest obecnie w fazie wprowadzania nowego systemu Twitter RSVP dla swoich wszystkich sklepów firmowych na terenie Stanów Zjednoczonych. System ma być rozwiązaniem problemów z tłumami klientów okupującymi salony i wywołującymi bójki w dniu wypuszczania na rynek limitowanych modeli obuwia. W grudniu ubiegłego roku przy okazji rozpoczęcia sprzedaży Air Jordan 11 Retro “Concord” doszło do zamieszek w centrach handlowych w całym kraju. Podobnie było w lutym z Nike Foamposite Galaxy. Dzięki systemowi klienci będą mogli zamówić interesujące ich obuwie za pomocą Twittera, wysyłając do swojego lokalnego sklepu wiadomość zawierającą właściwy tag (znacznik), ostatnie cztery cyfry urzędowego lub szkolnego numeru identyfikacyjnego oraz numer buta. Następnie należy czekać na potwierdzenie z salonu, a po jego otrzymaniu można odebrać zamówione obuwie.

Jeśli jesteście zainteresowani konkursem poszukajcie @ParaNorman na Twitterze i dołączcie do zabawy. Każdy z nas ma w swoim albumie oryginalne zdjęcia z dzieciństwa, na pewno jest w czym wybierać ;-) Pamiętajcie, dostępnych jest tylko 800 par butów dla wszystkich dziwaków na świecie!