Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie musiała udawać radości z prezentu, który niespecjalnie trafił w jej oczekiwania lub gust. Obdarowani niechcianymi upominkami często zastanawiają się, co zrobić z takim „fantem”. Nietrafione prezenty można między innymi znaleźć na różnych serwisach aukcyjnych. Na inny pomysł ich zagospodarowania wpadł Burger King. Popularna sieć restauracji typu fast food wymieni je na swoje flagowe burgery o nazwie Whopper. Czy takiej wymiany będzie można dokonać również w Polsce?

Niestety polscy fani Whopperów nie będą mogli skorzystać z tej świątecznej akcji promocyjnej. Niechciane prezenty wymieniane będą w Miami Beach, Londynie i w jednej z brazylijskich restauracji sieci, której lokalizacji jeszcze nie ujawniono. Nie wiadomo również, czy inne placówki dołączą do tych oryginalnych działań. Być może informacja na ten temat zostanie podana do wiadomości publicznej w ostatniej chwili. Akcja będzie miała miejsce jutro, a o jej szczegółach poinformowano na łamach Huffington Post.

Klienci Burger Kinga mogą również wziął udział w wirtualnym odpowiedniku opisanych działań. Pierwsze 100 osób, które zamieszczą post ze zdjęciem niechcianego prezentu z hashtagiem #WhopperExchange na profilu Burger Kinga na Twitterze lub Instagramie, otrzymają od niej „prezent niespodziankę”. Wiceprezes Burger Kinga ds. zarządzania marką Fernando Machado podkreślił w komunikacie prasowym, że jego firma „zawsze szuka sposobów, aby zaskoczyć swoich fanów, niezależnie od tego, czy byli oni grzeczni czy nie”. Cała idea Whopper Exchange opiera się natomiast na założeniu, że Burger King chce, aby każdy otrzymał w Święta coś, co się jemu spodoba.

Motyw niechcianych prezentów jest jednym z częściej wykorzystywanych w działaniach promocyjnych firm z różnych branż w tym okresie. Biorąc pod uwagę ilość prezentów, jakie kupuje się z okazji Bożego Narodzenia, a także liczbę osób, które są niezadowolone z podarków, taki kierunek wydaje się być słuszny. Jednak czy znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się na wymianę nietrafionego, ale wartościowego upominku na burgera?