Według nieoficjalnej strony zajmującej się badaniem rynku aplikacji mobilnych, Apple zatwierdziło (dodało) do AppStore milionową aplikację. W celu ułatwienia wyobrażenia sobie tej ilości przeciętnemu użytkownikowi – to ok. 999 990 aplikacji, które nie są Angy Birds’ami.

Wspomniana informacja została opublikowana przez serwis Appsfire, który zajmuje się publikacją danych statystycznych na temat rynku aplikacji mobilnych. Zgodnie z informacją serwisu, Apple umieściło w tym tygodniu milionową aplikację w swoim sklepie z aplikacjami. Oczywiście nie oznacza, to że aktualnie w App Store posiada milion aplikacji – ok 300 000 z nich zostało usunięte albo przez Apple albo przez samych twórców.

Ze względu na to, że Apple utrzymuje w sekrecie (przynajmniej do czasu konferencji) informacje o  codziennych zmianach w ilości aplikacji w App Store, dane opublikowane przez serwis Appsfire są nieoficjalne, jednakże dają pogląd na rozmiary samego App Store. Co ciekawe Apple często zaznacza, że jest prawie niemożliwym przejrzenie wszystkich aplikacji dostępnych w App Store.

Mimo, że Apple z reguły nie udostępnia oficjalnie listy najpopularniejszych aplikacji, to wyjątkowo na początku tego roku w celu uczczenia 25 miliardów ściągniętych aplikacji, Apple opublikowała listę najpopularniejszych płatnych aplikacji. W przypadku iPhone’ow 1. miejsce przypadło oczywiście aplikacji Angrybirds, a kolejne dwa Fruit Ninja i Doodle Jump. Co ciekawe zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku aplikacji na iPada 1. miejsce przypadło aplikacji Pages, a kolejne: Penultimate, GarageBand i Goodreader. Na podstawie przedstawionych rankingów nie trudno zauważyć różnicę między użytkownikami i zastosowaniem urządzeń.