W swoim rocznym raporcie firma Galaxy Entertainment poinformowała, iż jej zysk liczony rok do roku wzrósł w 2011 roku ponad trzykrotnie. Stało się to głównie za przyczyną oddania do użytku wartego 2 miliardy USD centrum hazardu w Makau-jedynego miejsca w Chinach, gdzie tego typu działalność jest legalna.

Zysk firmy w 2011 roku zamknął się kwotą 3 miliardy dolarów hongkońskich (387 milionów USD) w porównaniu do 900 milionów dolarów hongkońskich (HK$) zysku w 2010 roku.

Makau jest w chwili obecnej największym centrum hazardu na świecie, przewyższając aż pięciokrotnie (!) pod względem uzyskiwanego dochodu o wiele słynniejsze Las Vegas. Jak wynika z lektury wspomnianego raportu, Galaxy Entertainment, pomimo trudnego do powtórzenia skokowego wzrostu dochodów w 2011 roku, oczekuje równie spektakularnych wyników w kolejnych latach. Nie mąci tego optymizmu nawet fakt, iż prognozy analityków przewidywały już na 2011 rok zysk o wartości 3,3 mld HK$, a więc więcej, niż osiągnięto w rzeczywistości.

Jak wspomniano wyżej, dochody Galaxy Entertainment wystrzeliły w górę po otwarciu w maju 2011 roku „flagowego okrętu” firmy czyli centrum hazardu w Makau. Ten potężny kompleks liczy 2200 pokoi hotelowych, ponad 50 restauracji, ogromne hale z automatami do gier oraz umieszczony na dachu basen ze sztuczną plażą.

Jak przyznają władze firmy, której większościowym udziałowcem jest potentat w branży nieruchomości z Hong Kongu Lui Che Woo, „wierzymy, że jesteśmy we właściwym miejscu i czasie, żeby czerpać korzyści z faktu, że Makau wyrasta na jednego ze światowych liderów branży turystycznej i hazardowej”.

Od 2002 roku, kiedy zliberalizowano przepisy dotyczące hazardu, infrastruktura związana z branżą hazardową w Makau powiększyła się o 42%. Jest to wynik tym bardziej godny odnotowania, gdyż w tym samym okresie gospodarka Chin zanotowała spowolnienie.