Prowadzący największy na świecie serwis aukcji internetowych eBay rozkwita, czego dowodem jest podwojona wartość dochodów spółki w drugim kwartale 2012 roku. Do sukcesu niewątpliwie przyczynia się PayPal, jedna z firm należących do eBay’a, która obsługuje wirtualne płatności.

Na koniec czerwca eBay odnotował zysk netto za drugi kwartał tego roku w wysokości niemal 700 milionów dolarów, co w porównaniu do wyników za podobny okres w roku 2011 jest niebywałym osiągnięciem – zyski wzrosły ponad dwukrotnie. Równocześnie przychody wzrosły o 23% do prawie 3,4 miliardów dolarów. Spółka zawdzięcza ten dobry wynik finansowy między innymi wzrostowi dochodów z e-handlu (eBay pobiera opłaty za wystawianie aukcji), jednak prawdziwym źródłem sukcesu okazał się system płatności internetowych PayPal.

System PayPal umożliwia klientom wysyłanie i odbieranie płatności z wykorzystaniem karty kredytowej bądź salda konta PayPal. Jest od dostępny nie tylko w Internecie, ale także w urządzeniach przenośnych, a nawet w sklepach. Na koniec drugiego kwartału tego roku liczba aktywnych użytkowników systemu wyniosła ponad 113 milionów, czyli o 13% więcej niż rok wcześniej.

Z informacji kwartalnej wynika, że w ostatnim okresie spółka doświadczyła najbardziej dynamicznego wzrostu od 2006 roku. Nie dziwi więc fakt, że po ogłoszeniu raportu wartość udziałów notowanego na NASDAQ eBay’a wzrosły o 5%.