Dzisiejszym artykułem kontynuujemy rozpoczęty 2 tygodnie temu cykl artykułów poświęconych aplikacjom mobilnym do zastosowań biznesowych. Aplikacje zawarte w dzisiejszym zestawieniu podobnie jak poprzednie należą do grupy cross-platformowych czyli zoptymalizowanych do działania na różnych platformach.

Bump

Aplikacja Bump umożliwia w łatwy sposób wymianę zdjęć i kontaktów między dwoma urządzeniami z oprogramowaniem iOS lub Android. Wystarczy zbliżyć dwa telefony do siebie, a aplikacja automatycznie utworzy bezpieczne połączenie i prześle zdjęcie czy kontakt z jednego telefony na drugi. Aplikacja jest szczególnie przydatna, gdy nie mamy wizytówki (bądź nie używamy) a chcemy komuś szybko przekazać dane kontaktowe, zamiast dyktować poszczególne pozycje (imię, nazwisko, numer, adres e-mail i inne) zbliżamy telefony i unikając błędów przekazujemy dane.

Quickoffice

W biznesie pakiet Microsoft Office jest nadal najczęściej wykorzystywanym pakietem biurowym. Niestety Microsoft nie stworzył wersji dedykowanej dla urządzeń mobilnych (chyba, że posiadamy urządzenie w stylu Microsoft Surface). Quickoffice, to (niestety) płatna aplikacja, która świetnie radzi sobie z dokumentami pakietu Microsoft Office. Z pomocą Quickoffice możemy bezproblemowo otwierać i edytować dokumenty Word, Excel czy Power Point jak również tworzyć dokumenty, które będą kompatybilne z pakietem Microsoft Office.

Pulse

Prawie każdy biznesman (i nie tylko) śledzi na bieżąco informacje pochodzące z określonych źródeł (portale biznesowe – jak nasz, portale branżowe, portale z newsami i inne). Przejrzenie każdego ze wspomnianych źródeł jest strasznie czasochłonne, w celu ograniczenia czasu niezbędnego na dotarcie do informacji warto wykorzystać aplikację Pulse. Pulse jest darmową aplikacją, która subskrybuje, agreguje i udostępnia w przystępnej formie informacje pochodzące z różnych źródeł: blogi, magazyny, portale, sieci społecznościowe, gazety i inne. Aplikacja dysponuje wbudowanym, szerokim zestawem źródeł jak również umożliwia dodawanie własnych, co jest dodatkową zaletą.