Andy Murray poza karierą na korcie stopniowo podbija świat biznesu. Wielokrotnie informowaliśmy o jego inwestycjach, a także o zaangażowaniu w roli doradcy w akcje crowdfundingowe, organizowane za pośrednictwem platformy Seedrs. Szkocki mistrz tenisa specjalizuje się w projektach związanych przede wszystkim ze sportem. Jego wsparcie nie ogranicza się wyłącznie do porad i w tym roku zdążył już wspomóc finansowo pięć projektów.

W połowie zeszłego roku mistrz olimpijski z Londynu 2012 związał się w charakterze konsultanta biznesowego z najbardziej popularną w Europie platformą crowdfuningową. Krótko potem przyłączył się do finansowania trzech brytyjskich start-upów. Jak podaje BBC, teraz kolejnych pięć startujących przedsięwzięć zyskało jego uznanie i tenisista zainwestował w nie nieujawnioną sumę pieniędzy. Dla Oppo Ice Cream, Commuter Club, Landbay, We Are Colony i Readbug pomoc ze strony Murray’a ma wymiar nie tylko finansowy, ale również prestiżowy.

Czym zajmują się start-upy wybrane przez króla kortów? Oppo Ice Cream produkuje niskokaloryczne lody, Commuter Club chce pomóc dojeżdżającym do pracy w oszczędzaniu czasu i pieniędzy proponując im zakup biletów w specjalnym systemie subskrypcji, Landbay specjalizuje się w pożyczkach społecznościowych, We Are Colony to globalna platforma oferująca strumieniowanie filmów, natomiast Readbug opracował aplikację, przygotowującą czytelnikom wybór tekstów z niezależnych gazet. Dzięki inwestycji Murray’a informacja o wymienionych projektach została rozpowszechniona na znacznie szerszą skalę i być może kolejnych inwestorów przyciągnie fakt, że w finansowaniu tych start-upów uczestniczy znany sportowiec.

Do tej pory Seedrs pomógł w realizacji 320 projektów, a każdego miesiąca obsługuje zbiórki pieniędzy o łącznej przeciętnej wartości 7 milionów funtów, udowadniając tym samym, że w internetowej społeczności tkwi naprawdę ogromny potencjał.