Samsung Next to oddział południowokoreańskiego przedsiębiorstwa zajmujący się inwestycjami kapitałowymi. Z opublikowanego niedawno oświadczenia wynika, że spółka zamierza inwestować w europejskie startupy. Dla początkujących przedsiębiorców będzie to okazja do pozyskania środków na prowadzenie działalności, zaś Samsung zyska w ten sposób dostęp do nowych pomysłów.

Samsung Next został utworzony w 2013 roku, aby odkrywać i kształtować startujące biznesy wspierając je zarówno finansowo, jak i merytorycznie. Od początku swojego istnienia spółka zainwestowała w ponad 60 projektów i przejęła 15 małych spółek. Teraz Samsung Next chce zaznaczyć swoją obecność na Starym Kontynencie. Felix Petersen, dyrektor zarządzający Samsung Next w Europie, zapowiedział, że na finansowanie mogą liczyć startupy rozwijające technologie służące kontaktowaniu i komunikowaniu się ludzi na całym świecie.

Na szczególne zainteresowanie Koreańczyków mogą liczyć przede wszystkim spółki pracujące nad sztuczną inteligencją, internetem rzeczy czy wirtualną rzeczywistością. Na inwestycje w Europie Samsung Next zamierza przeznaczyć 150 milionów dolarów. Jak podaje CNBC eksperci oceniają, że celem działań Samsunga jest odkrywanie potencjału startupów i śledzenie ich postępów w pracy nad najnowocześniejszymi technologiami.

Warto również dodać, że europejskie startupy przeżywają prawdziwy rozkwit i wielu inwestorów jest chętnych, aby je wspierać. Niedawno francuska firma inwestycyjna Partech Ventures obiecała zainwestować aż 400 milionów euro zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.